ולנסיה

ולנסיה היא העיר השלישית בגודלה בספרד והיא גם בירת מחוז ולנסיה העשיר בפרדסים וגידולי ירקות שונים. רבים מגיעים לוולנסיה לטיול יום במסגרת נופש באזור החוף הידוע – קוסטה בלנקה – בעיירות נופש גדולות כמו בנידורם, אך כדאי להקדיש לעיר כמה ימים. ולנסיה היא עיר מעניינת בעלת עבר מיוחד והיא מציגה שילוב מעניין של השפעות מוסלמיות (מיימי הכיבוש המוסלמי בספרד) והשפעות מחבל קטלוניה שנמצא מצפון, בעיקר השפה המקומית הנקראת ולנסיאנו שהתפתחה מהקטלאנית, השפה המדוברת בקטלוניה. ולנסיה היא גם מאוד "ספרדית", מולדת הפאייה המפורסמת ובית הגידול של התפוזים הידועים מספרד, שגם נקראים על שמה – תפוזי ולנסיה.

אטרקציות בוולנסיה

בעיר אטרציות רבות, אך הידועה שבהן היא עיר האמנויות והמדע – מתחם מרשים פרי תכנונו של הארכיטקט סנטיאגו קלאטרווה. המתחם המרהיב יושב ליד הים ויש לו מראה עתידני יוצא דופן. המתחם כולל, בין היתר, קולנוע IMAX, פלנטריום, מוזיאון מדע אינטראקטיבי ואקווריום ענקי המורכב מלגונות, בריכות וביתנים המחוברים זה לזה במנהרות, גשרים ושבילים.את האקווריום תכנן הארכיטקט פליקס קאנדלה.

מרכז ולנסיה הוא אזור מקסים לגלות אותו ברגל, וכך להתרשם מהמבנים היפים ולעצור להתרעננות באחד מבתי הקפה. בקיץ נהנים תושבי העיר לשתות משקה צונן הנקרא אורצ'אטה. האורצ'אטה הוא משקה לבן ומתקתק שמכינים מאגוז טייגר, אגוז הגדל בספרד. מומלץ ליהנות מהאורצ'אטה באחד מבתי הקפה הוותיקים בעיר ושמו סנטה קטלינה, שם נהוג לשתות אותו בליווי עוגיות פריכות או מקלות לחם מתוקים.

סיור בוולנסיה

מומלץ להתחיל סיור רגלי במרכז ואלנסיה ליד ה"פלאסה דל איונטאמיינטו", אחת הכיכרות המרכזיות, שם ישנו גם מרכז מידע לתיירים. מהכיכר נוח להגיע לאתרים יפים ומעניינים כמו הארמון – "פאלאו דה לה חנרליטאט" – מושב השלטון המקומי כיום שבנייתו ארכה כמאה שנים. אפשר לבקר בתוך הארמון ולהתרשם מהפאר של ימים עברו. מוזיאון הקרמיקה של ספרד נמצא במבנה מרהיב מהמאה ה-18 ומוצגים בו כלי קרמיקה מהתקופה הפרה-היסטורית והלאה, עד יצירות של פיקאסו מהמאה ה-20.
השוק המרכזי (מרקאדו סנטרל) שוכן במבנה יפהפה בסגנון האר-נובו והוא אחד השווקים הגדולים ביותר באירופה כולה. במאות דוכנים אפשר למצוא את מיטב התוצרת של אזור ולנסיה, אזור פורה במיוחד. בשוק פירות, ירקות, נקניקים, גבינות ומעדנים נוספים היחודיים לוולנסיה. אפשר להסתובב ולהתרשם וגם לשבת ולנשנש משהו באחד הדוכנים בשוק.
 

כדורגל בוולנסיה

לולנסיה קבוצת כדורגל ידועה. משחקים של ברצלונה נגד ולנסיה וריאל מדריד נגד ולנסיה נערכים לעתים באיצטדיון מסטאייה – איצטדיון הבית של קבוצת הכדורגל של ולנסיה, החמישי בגודלו בספרד.

פסטיבל האביב בוולנסיה

בחודש מרץ מדי שנה מתקיים בוולנסיה פסטיבל האביב "לאס פאליאס". פסלים ענקיים מעיסת נייר המציגים סצינות משעשעות מוצבים ברחבי העיר. לאחר כמה ימים, מועלים הפסלים באש בחגיגה גדולה. כדאי להזמין מקומות מראש במלונות בוולנסיה בימים בהם מתקיים הפסטיבל המושך לעיר אלפי מבקרים מספרד ומהעולם.
 

בית חב"ד בוולנסיה

כתובת: Calle reina donia germana 5 bajo izq. Valencia 46005
מספר טלפון: 34-617704673
דוא"ל: jabadlvalencia@gmail.com

 

מפת ולנסיה