לימוד ספרדית

לימוד ספרדית באינטרנט בחינם | שיחון ספרדית | לימוד ספרדית בספרד

ספרדית היא מבין השפות המדוברות ביותר בעולם. יותר מארבעה מיליון אנשים בעשרות מדינות מדברים ספרדית, 40 מיליון מתוכם בספרד והיתר במדינות דרום אמריקה, מרכז אמריקה, ארצות הברית ואפילו בגינאה המשוונית שבאפריקה. מקור השפה הוא בלטינית, והיא הושפעה רבות גם מהשפה הערבית, כולל מלים ושמות של מקומות ואתרים בכל רחבי ספרד. לספרדית שני שמות  - Castellano וגם Español.

מטיילים במדינות דוברות ספרדית צריכים לדעת, בדרך כלל, כמה מילים וביטויים בסיסיים כדי להסתדר. גם בספרד, לא בכל מקום מדברים אנגלית, בעיקר לא באזורים כפריים, לכן מומלץ ללמוד מעט ספרדית לפני נסיעה או להיעזר בשיחון ספרדית.

לימוד ספרדית – יתרונות

ספרדית היא שפה שיחסית קל לנו ללמוד. יש בה צלילים שקיימים גם בעברית (כמו ח') ומלים שאולי חלקנו למדנו בשיעורי הערבית בבית הספר (כמו מכנסיים- בערבית: בנטלון, בספרדית: פנטלונס). נוסף על כך, פשוט למדי ללמוד לקרוא ספרדית, מכיוון שהיא שפה פונטית. כלומר, רוב הצלילים נשמעים כפי שהם נקראים, שלא כמו באנגלית, למשל. ספרדית היא שפה חשובה בעולם העסקים, כאחת השפות המדוברות ביותר, והיא שפה רשמית בארגונים בינלאומיים כמו האו"ם, למשל. למעשה, היתרון הגדול ביותר בלימוד ספרדית הוא ההנאה, והיכולת לתקשר עם אנשים במדינות דוברות ספרדית בצורה קולחת. לימוד ספרדית הוא לא רק לימוד של שפה אלא גם תרבות – סרטים, מוזיקה, שירים ומאכלים – הספרדית פותחת בפנינו עולם ומלואו.

לימוד ספרדית בישראל ובחו"ל

לימוד ספרדית לישראלים הוא משימה קלה יחסית לשפות אחרות כמו צרפתית או סינית, ורבים לומדים את בסיס השפה בטיולים בדרום אמריקה או מתוכניות טלוויזיה. כשיש בסיס לשפה, לימוד ספרדית הופך לפשוט יותר ואפשר אפילו ללמוד באופן עצמאי באינטרנט. מי שרוצה ללמוד את השפה בקבוצה, יכול לבחור באחד מבתי הספר בארץ, או לנסוע ללמוד במדינה דוברת ספרדית.
 

לימוד ספרדית בישראל

בארץ יש היצע רב של קורסים בספרדית, לרמות שונות ולצרכים שונים. ישנם קורסים מזורזים לנוסעים לחו"ל, קורסים לספרדית עסקית, קורסים למתחילים או למתקדמים ואפילו קורסים מיוחדים לילדים. עלות הקורסים משתנה לפי משך הקורס וגורמים אחרים, ובדרך כלל מדובר בעלות של כמה אלפי שקלים. מי שמעדיף ללמוד אחד על אחד, יכול למצוא מורה פרטי וגם לעשות שיעורים בסקייפ. 

לימוד ספרדית בחו"ל

קורסים לספרדית בחו"ל הם חוויה כיפית ומיוחדת שבה אפשר להכיר גם את המדינה שבה לומדים וגם אנשים מכל העולם שבאים ללמוד בה. היתרון הגדול בלימודי ספרדית במדינה דוברת ספרדית הוא שגם מחוץ לשעות הלימודים ממשיכים לתרגל את השפה באופן יומיומי, מה שמביא להתקדמות מהירה מאוד. בספרד, רוב האוניברסיטאות הגדולות מציעות קורסים בספרדית לתלמידים מחו"ל, ואפשר לבלות אפילו קיץ שלם בלימודים ומגורים בספרד. בתכניות האלה מציעים בדרך כלל מגורים במעונות הסטודנטים, בפנסיונים זולים או אצל משפחות מקומיות שמארחות את התלמידים. בסלמנקה, למשל, יש אוניברסיטה המציעה לימודים לתלמידי חו"ל במשך כל השנה, ולכן בעיר יש אווירה סטודנטיאלית שוקקת, הרבה ברים ומועדונים וצעירים מכל העולם. גם במדינות דרום ומרכז אמריקה אפשר למצוא קורסים ללימוד ספרדית לכל הרמות במדינות כמו ארגנטינה, צ'ילה, מקסיקו ועוד. בקישור הבא תמצאו מידע מקיף על לימוד ספרדית בספרד.

ראו גם