מדריד

מדריד, בירתה של ספרד, היא שילוב מושלם בין עבר והווה, בין בילויים וקניות ובין מוזיאונים וארמונות. בעיר גרים מעל 3 מיליון תושבים הנקראים בפי הספרדים "מדרילניוס", והם נהנים לגדוש את בתי הקפה, המסעדות והברים בכל שעות היום והלילה, בעיקר בסופי השבוע. מדריד היא עיר יפהפייה עם מזרקות מפוארות, שדרות רחבות, בניינים מרהיבים ופארקים מלכותיים והיא מתאימה לטיולי משפחות וזוגות. 

משחקי ריאל מדריד באצטדיון סנטיאגו ברנבאו הם אחת האטרקציות המומלצות לכל חובבי הכדורגל המגיעים לעיר, ובעיקר למשחקים של ריאל מדריד נגד ברצלונה, יריבתה הראויה.

מוזיאונים במדריד

העיר היא יעד מועדף על חובבי האמנות – טיול במדריד אינו שלם בלי ביקור במוזיאון אחד לפחות מתוך שלושת המוזיאונים המפורסמים: פארדו, תיסן-בורנמיסה וריינה סופיה, המהווים ביחד את "משולש הזהב" האמנותי של העיר.
הפראדו הוא המוזיאון המרשים ביותר ובו אוסף עצום של יצירות אמנות מהמאות ה-14 עד ה-19, כולל יצירותיהם של אמנים דגולים כמו גויה, אל גרקו וולסקז שפעלו בספרד. במוזיאון ריינה סופיה מוצגות יצירות מהמאה העשרים כולל הציור המפורסם של פיקאסו "גרניקה" ויצירות של דאלי ואמנים אחרים.
 

אטרקציות ואתרים במדריד

אטרקציות במדריד יש בשפע וכדאי להקדיש זמן לביקור בארמון המלוכה, פארק רטירו, פוארטה דל סול, פלאסה מאיור, ואתרים רבים נוספים המעטרים את העיר. מסע קניות במדריד יכול להתחיל באל רסטרו – שוק הפשפשים המפורסם, ולהסתיים בחנויות מעצבים יוקרתיות. אי אפשר להתעלם מרשת חנויות הכלבו הגדולה: אל קורטה אינגלס, שסמלה הירוק מעטר לא מעט בניינים בעיר. בחנויות האלו אפשר למצוא הכול ובדרך כלל יש בהן סופרמרקט ומחלקות של הלבשה, כלי בית וגם ספרים ודיסקים.
בשעות הערב כדאי להצטרף לזרם אנשים העוברים מבר לבר, שותים יין או בירה ומנשנשים טאפאסים שונים. מקום נהדר לחובבי היין הוא שוק סן מיגל הנמצא בלב העיר ובו דוכני אוכל משובח ויין ושולחנות משותפים לידם מצוטפפים מקומיים ותיירים עם הכוסות והצלחות.
 

מלונות במדריד

יש הרבה מלונות במדריד, בדרגות משתנות של איכות ונוחות. כדאי להימנע ממלונות ברחובות מרכזיים מדי, כמו הגראן ויה, הרועשים בכל שעות היום והלילה. במדריד כמה מלונות מיוחדים שכדאי לבקר בהם גם אם לא בוחרים ללון בהם, למשל מלון הריץ המפורסם שאירח אישים ידועים ביניהם הנסיכה דיאנה, ג'ורג' בוש, ביל קלינטון ורבים אחרים. ב-1991 נערכה במלון ועידת השלום בין המשלחת הישראלית למשלחת הפלסטינאית, וגם היום הוא שומר על אווירה קוסמופוליטית מהודרת – כדאי להיכנס, להתרשם וליהנות מכוס תה.

יעדים באזור מדריד

מדריד היא בסיס נוח מאוד לטיולי יום באזור: טולדו, סגוביה ואל אסקוריאל הם יעדים מרתקים, כך שכדאי לחפש טיסות למדריד כדי ליהנות מערים ואתרים נוספים בסביבתה. התחבורה במדריד נוחה מאוד, כולל מטרו, רכבות ואוטובוסים המגיעים לכל פינה בעיר וגם לספרד כולה.

מפת מדריד

ראו גם