מלגה

מלגה, עיר הנמל השוקקת בדרום ספרד שוכנת במיקום מצוין לחופי הים התיכון. העיר מקושרת היטב לכל חלקי המדינה ברכבות מהירות, אוטובוסים וטיסות תכופות היוצאות מנמל התעופה הבינלאומי שלה. במלגה שילוב בין ישן לחדש, כשההיסטוריה של העיר מורגשת בה היטב בשלל אתרים. מלגה היא בסיס טוב לטיול בדרום ספרד, ממנה אפשר להמשיך ולבקר בערים כמו קורדובה, סביליה וגרנדה ולסייר לאורך החופים היפים של קוסטה דל סול.
 
 

אתרים במלגה

הקתדרלה של מלגה

הקתדרלה של מלגה נמצאת בלב ההיסטורי של העיר ואי אפשר לפספס אותה. בנייתה החלה ב-1528 ונמשכה במשך השנים בסגנונות שונים. מה שמייחד את הקתדרלה הוא שאחד ממגדליה בנוי למחצה, ולכן היא קיבלה את הכינוי: "הגדמת". בלילה הקתדרלה מוארת וכדאי לעבור לידה כדי לראות את המחזה.
 

האלקסאבה של מלגה

האלקסאבה הוא מבצר מימי השלטון המוסלמי בדרום ספרד, שנבנה במאה ה-11. מבצר זה הוא השמור ביותר מסוגו בספרד כולה. ביקור באלקסאבה מספק גם תצפית מרהיבה על כל העיר, הנמל והים. מעל האלקסאבה שוכן אל קסטיו דה חיברלפארו, מבצר מהמאה ה-14 שגם ממנו נשקף נוף מרהיב.
 

התיאטרון הרומי במלגה

לאחרונה, נערכו שיפוצים בתיאטרון הרומי הנמצא גם הוא באזור מרכז העיר ונגיש מאוד. אפשר לעבור לידו בכל שעות היום מאחר ולא מדובר באתר סגור.
 

מוזיאון פיקסו במלגה

המבנה המפורסם ביותר של מלגה הוא האמן הידוע פבלו פיקסו, על שמו נקרא המוזיאון לאמנות בעיר. במוזיאון יצירות רבות של פיקסו וכן של אמנים אחרים, והוא פתוח על פי רוב מעשר עד שמונה בכל ימות השבוע למעט יום שני. חובבים מושבעים של פיקסו יהנו גם מביקור במקום הולדתו אשר משמש כמוזיאון קטן ובו חפצים שונים הקשורים אליו וכן ציורים של אמנים מפורסמים מהמאה ה-20.
 

השוק של מלגה

במיקום מרכזי הקרוב לכל, נמצא השוק של מלגה. בשוק שפע של ירקות, פירות, בשר, דגים, מאכלי ים ומאפים האופייניים לאזור. כדאי להגיע לשוק בשעות הבוקר עד הצהריים, אז הפעילות בשיאה.
 

חופים במלגה

החופים הצמודים לעיר אינם מהטובים באזור. לעיר טיילת יפה (לה מלגטה) שנעים ללכת בה בשעת השקיעה, ביחד עם תושבי העיר שיוצאים לשוטט בקרב חברים ובני משפחה. כדי ליהנות מחופים טובים יותר, מומלץ לצאת מהעיר. בנסיעת אוטובוס קצרה למדי, אפשר להגיע לעיירה החביבה רינקון דה לה ויקטוריה שלה חוף מוצלח וארוך. האוטובוס לרינקון דה לה ויקטוריה יוצא מהתחנה שבקצה המערבי של הטיילת, ליד לשכת המידע לתיירים, ותדירותו גבוהה. החוף מתאים גם למשפחות עם ילדים.
 

 

בילויים במלגה

במרכז מלגה יש המוני ברים, כולם מגישים טפאסים ומנות גדולות יותר לצד יינות, בירה ומשקאות אופייניים אחרים. בקיץ, נסו את הטינטו דה וראנו (בתרגום חופשי – יין אדום של קיץ) – זהו משקה מרענן של יין אדום עם גזוז ליים, קרח ופלח לימון. בחודשי הקיץ נפתחות לאורך החוף מסעדות המגישות דגים על הגריל. המנה המפורסמת באזור היא סרדינים בגריל, מומלץ לנסות. עוד נקודה ששווה ללגום בה משקה מרענן נמצאת על גג המלון AC HOTEL MALAGA PALACIO  מבית מריוט. גם מי שאינו אורח המלון יכול לעלות ולשבת בבית הקפה \ בר הנמצא על גג המבנה, ממנו נשקף נוף מרהיב של העיר כולה ושל הים – השעה הטובה ביותר לעלות לכאן היא השקיעה.