סביליה

סביליה היא בירת מחוז אנדלוסיה והעיר הגדולה ביותר שבו. כיאה לבירה, סביליה מייצגת את כל האופי והייחוד האנדלוסי בעיר אחת, גדולה, יפה ומלאת חיים. בעיר יש יותר סמטאות ציוריות, כיכרות חבויות, ברים שוקקים, חגיגות מפוארות ומבנים מרתקים מכל עיר אחרת באנדלוסיה. חגיגות "השבוע הקדוש" (סמאנה סנטה) נחגגות כאן בהוד ובהדר והן מושכות אליהן תיירים מכל העולם. סביליה היא ערש הפלמנקו ומלחמות השוורים – מאבני היסוד של התרבות האנדלוסית בפרט והספרדית בכלל.

בילויים בסביליה

את אחת ההנאות הנפלאות בסביליה אפשר לחוות רק בלילה – התמזגות עם מקומיים ותיירים בבילוי שמח, מבר לבר, עם טפאסים על הדרך, ברחובות המלאים, במועדונים ובדיסקוטקים. במשך היום, עשרות (אולי מאות) מוקדי עניין שונים יכולים למלא בקלות חופשה שלמה. משחקי כדורגל של ברצלונה נגד סביליה הם אטרקציה שחובבי הכדורגל לא ירצו להפסיד. ברצלונה מפורסמת ביותר בגלל מועדון הכדורגל שלה, אולי יותר ממוקדי תיירות אחרים בעיר.

אתרים בסביליה

אם יש לכם רק ימים ספורים לביקור בעיר, יש כמה מקומות שלא כדאי לפספס. למרבה הנוחות, הרבה אתרים נמצאים במרחק הליכה זה מזה. באזור שנקרא סנטה קרוס, סמטאות ציוריות מקיפות את הקתדרלה המפורסמת, הריאל אלקזאר (ארמון המלוכה), את ארכיון האמריקות ואתרים נוספים.

הקתדרלה של סביליה על מגדל הפעמונים (לה חירלדה) המרשים שלה מהווה תחרות רצינית לקתדרלה המפורסמת של סנטיאגו דה קומפוסטלה. הקתדרלה נבנתה מעל מסגד שנבנה בשלהי המאה ה-12, ומגדל הפעמונים, כמו גם חצר התפוזים הם שרידים לאותו מבנה מוסמי.זוהי הקתדרלה הגדולה באירופה, ומומלץ להקדיש לסיור בה כחצי יום, כולל הפסקה למנוחה. בקתדרלה נמצא קברו של כריסטופר קולומבוס – יצירת מופת מרשימה מסוף המאה ה-19. אחד משיאי הביקור בקתדרלה הוא טיפוס (מעט מייגע, חשוב לנעול נעליים נוחות) בתוך החירלדה, מגדל הפעמונים. מראש המגדל נשקף נוף מרהיב של סביליה ושל נהר הגוואדאלקיביר.

בסמוך לקתדרלה שוכן הריאל אלקזאר, ארמון המלוכה. גם במקרה זה, מתחם הארמונות הבסיסי הוקם על ידי המורים. ב-1364 המלך פדרו הראשון ציווה שיבנו לו ארמון בתוך המתחם הקיים, ובמשך שנתיים נבנה המקום בסגנון מודחאר כולל חצרות מרהיבות וגנים נהדרים. המקום היה ביתם של מלכי ספרד במשך 700 שנה.

עוד כדאי לבקר בפלאסה דה אספניה, כיכר רחבת ידיים שהוקמה בתחילת המאה ה-20. בכיכר היפה אפשר לראות ציורי קרמיקה יפים, כל אחד מהם מייצג מחוז אחר בספרד.
סביליה-פלאסה-דה-אספניה

מזג אוויר בסביליה

מזג האוויר בסביליה נוח ברוב ימות השנה, אך בחודשים יולי-אוגוסט הטמפרטורות עולות ולעתים החום בלתי נסבל. מומלץ לבקר בחודשי הסתיו או האביב, ובעיקר בזמן סמאנה סנטה – השבוע הקדוש – אז העיר כולה מתמלאת תהלוכות, שירים והרבה מבקרים. מומלץ להזמין מלונות מראש כמעט בכל עונה של השנה, סביליה היא עיר מבוקשת מאוד.

תחבורה לסביליה

התחבורה לסביליה נוחה, ישנן כמה אופציות להגעה לעיר. ממדריד, אפשר לקחת טיסה, רכבת או אוטובוס. ישנה רכבת מהירה הגומאת את המרחק בשעתיים וחצי, אך היא יקרה יחסית לאוטובוס. בסביליה עצמה יש רכבת תחתית, אוטובוסים ומוניות, ולרוב אפשר ללכת ברגל בין האתרים השונים.

מפת סביליה

ראו גם