סן סבסטיאן

סן סבסטיאן (דונוסטיה באאוסקרה, השפה הבסקית) נחשבת לעיר האלגנטית והיפה ביותר בחבל הבסקים שבצפון ספרד, ויהיו כאלה שיגידו בספרד כולה. עם מעל חמש מסעדות שזכו לכוכבי מישלן הנכספים, טיילת מרהיבה ופסטיבל סרטים מפורסם, לא קשה להבין למה סן סבסטיאן זוכה לתשבחות שכאלו. אין ספק שאוכל ושתייה הם הכוכבים של הביקור בסן סבסטיאן ומהווים סיבה טובה (וטעימה) לכלול את העיר בביקור בספרד ואף למקד את הטיול כולו בחבל הבסקים היפהפה כשסן סבסטיאן היא העוגן המרכזי לטיול.

סיור בסן סבסטיאן

סן סבסטיאן היא עיר שכיף לגלות ברגל, בעיקר בחודשי הקיץ כשהרחובות והחופים שוקקים ומזג האוויר בדרך כלל נעים ומתאים להליכה. בעיר שני מוקדים עיקריים שלא תוכלו לפספס – החופים והעיר העתיקה. 
 

החופים בסן סבסטיאן

בסן סבסטיאן שני חופי רחצה מרכזיים – פלאיה דה לה קונצ'ה (חוף הצדפה) ופלאיה דה אונארטה. הטיילת האלגנטית של פלאיה דה לה קונצ'ה, הנקראת פסאו דה לה קונצ'ה, היא מסמלי העיר. כדאי להתהלך בטיילת כמה פעמים בזמן הביקור בסן סבסטיאן ולחוות אותה השכם בבוקר, בצהריים ולעת השקיעה. פלאיה דה אונדארטה הוא חוף רחצה פופולארי ולו חול נעים. בקרבת החוף, אפשר לראות את "מסרק הרוחות", יצירתו המפורסמת של אדוארדו צ'יידה, אמן באסקי מהולל. חוף נוסף בעיר המושך אליו גם גולשים, הוא פלאיה דה לה סוריולה, אשר יש הטוענים כי הוא החוף עם האווירה הכי מקומית בעיר. בלב המפרץ שמול חופי סן סבסטיאן נמצא האי הקטן סנטה קלרה הנגיש בסירה שיוצאת מאזור הנמל בתדירות גבוהה בחודשי הקיץ.
 
 

העיר העתיקה בסן סבסטיאן

שלל סמטאות ציוריות ואינספור מסעדות, בתי קפה וברים הם ליבה הפועם של סן סבסטיאן. העיר העתיקה משתרעת בין המפרץ ובין נהר אורומיה. שוק הדגים הגדול הוא אתר חובה לכל חובבי אוכל הים, כאן תוכלו לראות את השלל הטרי לפני שהוא מגיע למסעדות ולמנות הפינצ'וס המעולות. בלב העיר העתיקה נמצאת כיכר יפה – פלאסה דה לה קונסטיטוסיון ("כיכר החוקה"), כיכר שבעבר נערכו בה מלחמות שוורים. ישנם כמה רחובות מרכזיים בעיר העתיקה:  אוונידה דל בווארד היא שדרה נחמדה ונעימה, רחוב מאיור משתרע בין שתי כנסיות – סנטה מריה ובואן פסטור. ברחוב פרמין קלבטון ברים רבים ובו מתרחשת עיקר הפעילות בשעות הלילה.
 

פסטיבלים בסן סבסטיאן

הפסטיבל המפורסם ביותר הנערך בסן סבסטיאן הוא פסטיבל הסרטים שנוסד בשנות ה-50 ונחשב לאחד מחמשת הפסטיבלים הנחשבים באירופה. הפסטיבל מתקיים מדי שנה בסוף ספטמבר ומושך לעיר מאות אלפי אנשי קולנוע וצופים. אחד הזוכים הראשונים ב"פרס דונוסטיה" המוענק בפסטיבל היה הסרט ורטיגו של היצ'קוק, ומאז הוא הוענק לקולנוענים ידועים כמו וודי אלן, ריצ'רד גיר ופרנסיס פורד קופולה.
 

מפת סאן סבסטיאן