סרגוסה

סרגוסה, היושבת לגדות נהר האברו, היא מהערים הגדולות בספרד ובירת מחוז אראגון שבצפון-מזרח המדינה. סרגוסה מקושרת לערים גדולות אחרות במרכז, מזרח וצפון ספרד, ומהווה צומת תחבורה חשוב בעיקר למטיילים באוטובסים ורכבות. לעיר היסטוריה עשירה – היא צמחה מיישוב קלטי-איברי, גדלה בתקופה הרומית והתפתחה תחת שלטון מוסלמי. במלחמת האזרחים ספגה העיר נזקים כבדים, אך התאוששה וכיום היא החמישית בגדלה בספרד, עיר תוססת ומהנה שאפשר לבלות בה יום-יומיים במהלך טיול באזור צפון-מזרח ספרד.
 

 

סיור אתרים בסרגוסה

נוח מאוד להסתובב באזור העתיק של סרגוסה ברגל, ולראות בכמה שעות את האתרים היפים והמעניינים ביותר בעיר.

בזיליקה דה נואסטרה סניורה דל פילאר

זוהי בזיליקה עצומה כולל 11 כיפות מקושטות הבנויה בסגנון הבארוק – יצירה ארכיטקטונית מרהיבה שהפכה זה מכבר לסמלה של סרגוסה. הבזיליקה בנויה סביב עמוד שעליו, לפי הסיפור, התגלתה מריה הקדושה לסנטיאגו (יעקב הקדוש). משמעות שם הבזיליקה היא "הבתולה של העמוד" – בהתאם לסיפור. הבזיליקה נמצאת במיקום מצוין על גדות נהר האברו. בתוך הבזיליקה אפשר לראות גם ציורי קיר של הצייר הידוע גויה.

הלונחה (בורסת הסחורות) ובית העירייה

בסמוך לבזיליקה נמצא בית העירייה – מבנה יפה משנות ה-60 של המאה שעברה. ליד בית העירייה נראה את הלונחה – היא בורסת הסחורות. המבנה היפהפה מהמאה ה-16 בנוי בסגנון הרנסאנס, ומשמש כיום כמרכז כנסים ותערוכות. אפשר להיכנס פנימה ולהתרשם.

לה סאו

בהמשך, לאחר הלונחה ובית העירייה, מגיעים אל הקתדרלה של סרגוסה – לה סאו. הקתדרלה נבנתה על שרידי מבנה דתי מהתקופה המוסלמית, והיא בנויה בעירוב של סגנונות ארכיטקטוניים, כתוצאה משינויים ותוספות שנעשו בה במרוצת השנים. את הקתדרלה ניתן לזהות בקלות לפי מגדל הפעמונים הנישא שתוכנן על ידי האיטלקי קונטיני. הכניסה בתשלום, וכוללת כניסה למוזיאון מרשים של טפטים וציורי קיר מרהיבים.

החומה הרומית בסרגוסה

מהקתדרלה, חוזרים לכיוון הבזיליקה וממשיכים הלאה לכיוון החומה הרומית – באתר זה נותרו חלקים מהחומה שבימי הרומים אורכה היה כ-3 ק"מ והיו בה 4 שערים.

השוק המרכזי

השוק של סרגוסה שוכן במבנה יפה המשלב ברזל, זכוכית ואבן. השוק הוקם בתחילת המאה ה-20, במקום שבו התקיים השוק הפתוח של סרגוסה. בשוק שפע של ירקות, פירות, דגים ובשר. השוק פתוח 6 ימים בשבוע עד 14:00 (בראשון סגור). בימים שני – חמישי הוא נפתח שוב מ-17:00 עד 20:00.