קוסטה דל סול

קוסטה דל סול היא אחת מרצועות החוף הפופולריות ביותר בספרד. אזור הקוסטה דל סול משתרע בין גיברלטר למאלגה שבאנדלוסיה, דרום ספרד, לאורך כ- 160 ק"מ של חופים, עיירות נופש וערים. פירוש השם "קוסטה דל סול" הוא חוף השמש, ואכן האזור נהנה מכ-300 ימי שמש בשנה, מה שמושך אליו כשני מיליון תיירים מדי שנה, בעיקר ממדינות בצפון אירופה. העיר מלאגה היא המרכז של קוסטה דל סול, יש בה נמל תעופה בינלאומי והיא מקושרת היטב לכל החופים והעיירות שלאורך החוף.

עיירות נופש בקוסטה דל סול

בקוסטה דל סול נמצאות כמה מעיירות הנופש הידועות ביותר בספרד. אם שוכרים רכב, אפשר בקלות לבקר בכל החוף בחופשה קצרה של כמה ימים.

נרחה

נרחה היא עיירת הנופש המערבית ביותר בקוסטה דל סול. למרות הפיתוח המואץ שעברה כיעד תיירותי פופולרי, עדיין נותרה בה אווירה
של כפר שקט, בעיקר אם מגיעים אליה בחודשים מאי או ספטמבר, מחוץ לשיא עונת התיירות.

רינקון דה לה ויקטוריה

עיירה שקטה זו היא מעיין פרבר של מלאגה ומרוחקת ממנה 12 ק"מ בלבד. אוטובוסים רבים מקשרים בין מלאגה לבין רינקון דה לה ויקטוריה, כך שאפשר לקפוץ אליה לכמה שעות ולחזור למאגה באותו יום. לרינקון רצועת חוף חולית ארוכה ונעימה המתאימה גם למשפחות. לאורך החוף עומדות כמה מסעדות שאפשר לאכול בהן סרדינים על הגריל ומאכלים נוספים.

טורמולינוס

ממזרח למלאגה, טורמולינוס היא עיירה של בניינים גבוהים והרבה מלונות. עד שנות ה-50 של המאה שעברה הייתה טורמולינוס כפר דייגים שליו, אך פיתוח תיירותי מואץ הפך אותה לאחת מעיירות הנופש הראשונות באזור. למרות הבניינים הרבים אפשר למצוא כאן חופים טובים עם חול זהוב.

בנאלמדנה

בנאלמדנה נמצאת ממזרח לנמל התעופה של מלאגה. זהו יעד מרכזי לנופשונים, אך למרות זאת נשתמר בו חלק ממה שהיה הכפר המקורי שכדאי לראות.

פואנחירולה

שכנתה של בנאלמדנה ממזרח היא פואנחירולה, עיירת נופש שבה השפה הנפוצה היא אנגלית ובניינים גבוהים מעטרים את קו החוף שלה. למרות שהעיירה מיועדת בראש ובראשונה לנופש, לא נדיר לראות דייגים בפעולה הדגים בשעות הבוקר את ארוחת הצהריים והערב של אותו יום.

מארבייה

העיירה שהפכה שם נרדף ליוקרה, היא עיירת הנופש של המפורסמים והעשירים מספרד ומאירופה כולה. אחת הפעילויות הפופולאריות במארבייה היא גולף המושך למקום מבקרים גם בעונת החורף. חוץ מהחופים, מארבייה מציעה ביקור באזור העיר העתיקה שנשתמרה בו אווירה רגועה וייחודית ובו מבנים מהמאה ה-16 ולצדם בתי קפה, מסעדות וחנויות יוקרתיות.

סן פדרו דה אלקנטרה

זוהי עיירת נופש שקטה ורגועה יותר משכנותיה ממערב. גם סן פדרו דה אלקנטרה הוא יעד יוקרתי למדי, עם בתי נופש מפוארים ומרינה חדישה.

אסטפונה

במרחק של 80 ק"מ מנמל התעופה של מלאגה נמצאת עיירת הנופש הרגועה אסטפונה. כמו רוב עיירות הנופש בקוסטה דל סול, גם אסטפונה הייתה בעבר כפר דייגים שהתפתח לעיירה, אך כאן נשמר אופי כפרי יותר. אסטפונה מושכת אליה יותר תיירות פנים והיא לא הפכה למעיין מושבה של אנגליה או גרמניה כמו עיירות נופש אחרות. בחלק העתיק של העיירה הרחובות עדיין מרוצפים אבן, ואילו לאורך החוף ישנה טיילת נעימה.

ראו גם